Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopravní informace Dopravní podnik města Brna

Tak jsme si opět trochu popovídali s DPMB...necháme bez komentáře, jen na posouzení čtenářů...

 

Komu: Seitl Jan <jseitl@dpmb.cz>
> Datum: 26.03.2012 09:49
> Předmět: Přeji krásný den. - Prosba

  Vážený pane Seitle,

 
Dovolte mi, abych se na Vás obrátil s následujícími dotazy viz náš včerejší rozhovor:
 
·         Poslední doboů cca 14 dny se mne X kráte stalo, že jsem nutně potřeboval jet 25 a 26 trolejbusem který byl v jízdním řádě uveden jako garantovaný nízkopodlažní s epigramem vozíčkáře. No jaký byl pro mne šok, když sice nízkopodlažní spoj dojel ale řidiči nešla vyklopit plošina. Jedná se o číslo trolejbusu 3609. Naposledy se mne to stalo včera na večer kdy tento trolejbus jezdil jako garantovaný na lince 25. Zde se ptám, musí mít garantované jak autobusy, tak trolejbusy či električky funkční plošiny či ne???
·         Je v Brně X autobusových zastávek na které se vozíčkář jednak nedostane a jednak se nedostane z nich. /Konečná u AVIONU (67 a AVION autobus) a co si tak na na rychlo vzpomínám Vojenská nemocnice směr Stará osada (82)/
·         Jak to prosím tento rok 2012 bude s lodní přepravou a s jízdnímy řády? Které zastávky budou označeny jako bezbarierové a které lodě budou jezdit jako lodě s epigramem vozíčkáře?
 
Předem Vám díky za odpověď. Cokoliv by Vám neblo jasný tak zavolejte či napiště
 
František Fux
 
Vážení,
 
dnes jsem měl měl pár  rozhovorů s  lidma s DPMB - převážně s řidiči a byl jsem upozorněn na katastrofální stav výklopných plošin u nízkopodlažních spojů. /hlavně trolejbusů a autobusů/ Byl jsem upozorněn, že tyto plošiny jsou v dezolátním stavu a že u mnoha těchto plošin hrozí při nakládce nebezpečí úrazu. Prosím, co je na tom pravdy. Mne osobně se stalo X krát že se v autobuse plošina z části urvala /panty/.
Kdy byla naposledy revize těchto plošin a jaký je stav.
Bojím se, aby zde po Brně nejezdily jen nízkopodlažky bez nákladacích ramp. Dnes jem měl tu smůlu, že jsem 2 x musel garantovaný spoj 3609 nechat ujet a podobný stav přý hrozí i u dalších spojů.
Kdy budou mít řidiči jak autobusů, tak trolejbusů náhradní háčky na vyklopení plošin. Během neděle se mne to stalo u 3 spojů. Jěště štěstí že si vozím svůj háček sám.  
 
František Fux
Vážený pane Fuxi,

 

  reagujeme na Váš dotaz, který se týkal výsuvných a vyklápěcích plošin nízkopodlažních vozidel MHD. Šetřením bylo ověřeno, že plošiny u autobusů a trolejbusů jsou kontrolovány na každé KP prohlídce, která je prováděna po 10 000 km, což je asi za 1,5 měsíce. Každý měsíc je prováděna celková očista, při které čističky čistí kompletně celý vůz kompletně,  včetně plošiny a  prostoru mezi plošinou a podlahou. Každý řidič při nástupu do služby  má za povinnost kontrolovat  stav vozu a zda nechybí  výbava, mezi které patří i háček na vyklopení plošiny.

Pokud se stane problém, který jste popsal, je nutné doložit údaje, které nám pomohou zjistit konkrétní vůz, abychom mohli prověřit skutečný stav. Bohužel musíme přiznat, že se někdy stává, že se řidičům nechce vyklápět plošina a snaží se vozíčkáře odbýt.

Z textu stížnosti nám není jasné proč jste nechal ujet 2x vůz evidenčního čísla 3609. Neměl snad háček ?

Co se týče rozhorů s řidiči MHD, jsme přesvědčeni, že tyto údaje, které Vám sdělili nejsou nijak podložené a jsou pouze v obecné poloze.

V případě, že se Vám podobná situace bude opakovat, prosíme o konkrétní údaje a celou událost důkladně prověříme.

  Stížnost na lodní zastávky byla předána vedoucímu Lodní dopravy, který nám po jejím prošetření zaslal následující sdělení:
Přístup pro elektrické vozíky je pouze v hlavním přístavišti Bystrc v přístavišti, U kotvy a na Rokli. Na přístavišti Cyklistická můžeme použít tzv. schodolez pro klasické vozíky, ale ne pro elektrické.  Na spojích označeným piktogramem vozíčkáře vozíme ještě nájezdové lyžiny pro snadnější přejezd do lodi (hlavní paluba), která je bezbariérová. Je tam i WC pro vozíčkáře. Bohužel na horní (sluneční) palubu se vozíčkář nedostane. Projekt lodi byl schválen tak, jak je a nelze to tedy považovat ze strany DPMB,a.s.za diskriminaci vozíčkářů.
  Vážený pane Fuxi, věříme, že naše vysvětlení přijmete s pochopením a Vaše cestování prostředky MHD bude pro Vás jen bezproblémové.
 
S pozdravem
                                               Renata Singerová
Oddělení stížností DPMB,a.s.
Hlinky 151, 656 46 Brno
Komu: Seitl Jan jseitl@dpmb.cz>
> Datum: 02.04.2012 13:40
Taky jste přesvědčen že paní Singerová má pravdu? Já moc ne, ale kopii dopisu pro ni Vám zašlu. Už na ni pracujem.
 
František Fux
Vážená paní,

        děkuji za reakci na podnět, který rozhodně nebyl míněn jako stížnost, ale jako podněty, tak, jak jsme se s domluvili s panem Seitlem.
        Co k tomu dodat, tak teď nevím co si mám myslet, či se jen smát.
        Ten kdo Vám odpovídal na vaše otázky, tak asi neví o čem je řeč a co se v DPMB děje.
Dále si dovoluji navrhnout prostudovat naše www. stránky Svět bez bariér, kde se dozvíte celou historii našich jednání s Dopravním podnikem - mimo jiné i připomínky k projektu lodí na přehradě, kde jsme na nedostatky upozorňovali hned v začátku projektu, ale nebylo na ně vůbec ohlíženo....

         A informaci o tom, že schodolez lze použít jen pro mechanický vozík, že jsou k nástupu k dispozici lyžiny nebo že je na lodi pro vozíčkáře horní paluba nepřístupná (přesto, že je spoj avizován jako bezbariérový) se také nikde nedočtu, informace o tom nejsou nikde veřejně přístupné.
        A dále - konkrétně - trolejbus 3609 má vzdutou plošinu a je tedy nevyklopitelná, tento problém přetrvává už nejméně tři týdny a všichni řidiči o něm vědí....takže předpokládám, že problém je nahlášen... Spoj trolejbusu 3609  je tak sice nízkopodlažní, označen epigramem vozíčkáře a dál jezdí s touto poruchou nadále, ale rampa je zde snad přinýtovaná či přišroubovaná  (je takto provedena  „oprava“ ?) a tím je pro nás vozíčkáře nepoužitelný. Nechápu tedy,  proč nejezdí jen jako vložený spoj a epigram na přední straně  neni přelepen, ale budiž...
      S plošinami jako takovými je obecně problém často, často jsou silně zanešeny, mnohokrát bylo nutné použít smetáček, aby šly vůbec zavřít, tady by možná stálo za uvažování, zda je frekvence čištění prostoru pod plošinami dostatečná („po 10 000 km a po 1,5 měsících“), dále se už často stalo, že panty plošiny jsou silně zkorodované, což taky ztěžuje ovladatelnost plošiny a podobně....a to hovoříme o výklopných...
      Co se týče jak výsuvných, tak vyklápěcích plošin pro vozíčkáře, tak jsou víc jak poruchové, hlavně u novějších typů vozidel, kde podlaha - rampa je vyrobena z materiálu, který se ve vodě či ve vlhkosti kroutí. Dveře pak nejdou  v důsledku zavřít a  spoj nemůže ze zastávky odjet. Proto se často řidiči brání vozíčkáře naložit.
      Výsuvné mívají zase často problém vůbec se vysunout a nebo posléze se zasunout, často musí řidiči přistoupit k ručnímu vysouvaní plošiny, nebo zkusit několikrát otevřít a zavřít dveře, aby plošina vůbec zareagovala, a to mluvim o těch ochotnějších....
Proč vaši kontroloři a technici toto nekontrolují i během jízd namátkově?
      Ne jednou jsem se osobně  na výstupu díval, v jakém stavu tyto plošiny jsou a přiznám se, že u některých spojů jsem se osobně divil, že ještě rampa neupadla. Kdybych to neviděl, tak tomu neuvěřím. Rozhodně tedy nejde o „údaje, které Vám sdělili nejsou nijak podložené a jsou pouze v obecné poloze".

      Nejsem chronický stěžovatel, proto konkrétní záležitosti ihned nehlásím, ale pokud se problémy nahromadí, snažím se navrhnout řešení... jak jako soukromá osoba, tak i jako člen skupiny, která představuje o.s. Svět bez bariér. A těch problémů s brněnskou dopravou se najde pořád dost, i když přiznáváme, že se mnohé zlepšilo, ale stejně tak mnohé přetrvávají a další i drobné vznikají, třeba jen tím, že ti kdo v dobré vůli navrhují "zlepšení" nejsou zcela obeznámeni s problematikou bezbariérovosti.
     Prosím, zkoušel si někdo z těchto lidí co o tomto rozhodují, sednout na vozíček a projet se a dívat se na vše očima vozíčkáře??

     To vše jen tak naokraj, případů by se našlo hodně. Naposledy v sobotu 31.3.2012 tramvaj linky 6 na zastávce Osová, odjezd spoje 11,37hod..../byla zima a foukal hnusný vítr/.tady se řidič vysunout plošinu ani nesnažil a odjel, přes všechna předepsaná znamení, včetně elektronické signalizace modrým knoflíkem u dveři.

S pozdravem
 
František Fux
 
Pane Fux,
díky za připomínku k plošinám vozidel MHD. Nechávám prověřit jejich stav, aby bylo vše v pořádku.
Pokud by Vám však nedělalo problém upozornit na konkrétní spoj (datum,hodina,číslo kurzu nebo inv.číslo vozidla) budu moci zasáhnout i v případech případné neochoty řidiče poskytnout  kvalitních službu  imobilním spoluobčanům.
 
S pozdravem
  Ing. Valníček Jiří
Provozní ředitel DPMB,a.s.
 
Vážený pane řediteli,

děkuji za Vaši reakci. Nevím, jestli se tak stalo přímo Vaším zásahem, nebo je to důsledkem předchozí korespondence s některými odděleními DPmB či jen právě přišla řada na čištění dle harmonogramu, ale včera jsem kvitoval s povděkem, že všechny spoje, které jsem použil, měly čerstvě očištěné plošiny a řidiči měly háčky. Rád bych věřil, že tak bude častěji.
Jinak bych se nerad stal chronickým stěžovatelem, jak jsem psal v dopise, který jsem si Vám dovolil přeposlat, takže nejspíš nebudu okamžitě hlásit nedostatky, ale dovolím si občas připomenout nahromaděné problémy. Domnívám se, že třeba harmonogram čištění či oprav plošin by měl být pravidelným a častým zájmem provozovatele. A myslím, že tato položka by také měla být v provozu často a namátkově kontrolována vašimi techniky. Dle informace "po 10000km a 1,5 měsice" zřejmě opravdu nestačí, zvlášť při zhoršeném počasí...
 
S pozdravem

František Fux 
 
Asi jsme je trochu přechválili... :-( při naší cestě v sobotu 7. 4. 2012 jsme opět narazili na další - zatím ještě funkční - ale poškozenou plošinu...
 

dscn1486.jpg

dscn1487.jpg

...a pokračování...?! 

 Předmět: Vůz ev.č.3609
>

 

Dobrý den pane Fuxi,

 

reagujeme na Vaši připomínku, která se týkala vozu evidenčního čísla 3609. Vedoucí trolejbusové provozovny uvedl, že materiál na opravu závady byl již delší dobu objednán a prozatím čekáme na jeho dodání od výrobce. Z tohoto důvodu byl vůz převeden do vozovny Husovice na kurzy, kde je předepsané vozidlo kloubové, ale nemusí mít nízkopodlažní plošinu. Tento způsob jsme zvolili z důvodu, abychom nemuseli kvůli vadné plošině odstavit celé vozidlo. Tato změna proběhla 2.4.2012.

 

Děkujeme za pochopení a jsme s pozdravem

 

Renata Singerová

Oddělení stížností DPMB,a.s.

 

Znáte to pořekadlo o "potrefené huse"?.... Jeden náš pracovník si povzdechl v rámci diskuze na Facebooku a co se z toho vyvrbilo.....

From: Frantisek Fux
Sent: Thursday, April 14, 2011 10:37 AM
Subject: Prosba
 
Vážení, 
zaujal mne pořad "KLÍČ" který se týká ne jen města Prahy ale i města Brna. Snažili jsme se o podobnou akci i zde v Brně, ale neuspěli jsme viz www.svet-bezbarier.estranky.cz . Mrzí mne, že město Brno, neakceptuje naši nabídku a naše požadavky a že nemáme jak od magistrátu města Brna, tak od DPMB žádné zpětné vazby na naše dopisy a naše nabídky. Proto by mne moc a moc zajímalo, co plánuje a dělá město Brno a DPMB proto, aby i naše město Brno a metropole pro jihomoravský kraj byla co nevíce bez barierová a lidé se mohli svobodně pokud možno pohybovat po městě.  
 
> Od: "Homola Karel" <
> Komu: frantisek.fux
> Datum: 18.04.2011 14:43
> Předmět: FW: Prosba

 
Vážený pane Fuxi,
bezbariérovost městské hromadné dopravy v Brně je naší důležitou prioritou. Nevím, kdy a jak jste kontaktoval naši společnost, proto nemohu reagovat na údajné zamítavé stanovisko naší společnost. 
Dle zpracovaného plánu probíhá rekonstrukce vybraných zastávek res. přizpůsobení jejich technických parametrů potřebám nízkopodlažních vozidel. Prioritně se snažíme rekonstruovat zastávky na páteřních tramvajových linkách a v přestupních uzlech, ovšem postup prací je limitovaná uzemním plánem a objemem dostupným investičních prostředků.
Na našich webových stránkách je dostupný seznam bezbariérových zastávek v Brně. Bezbariérové zastávky jsou označeny v jízdních řádech a to i v elektronické podobě.
Naše společnost je smluvně vázána k nákupu pouze bezbariérových vozů a tím podíl bezbariérových spojů na všech linkách postupně roste.
Pokud budete mít konkrétnější dotaz, neváhejte mne kontaktovat.
 
S pozdravem
 
Homola Karel
DPMB, a.s.


Vážený pane Homola,

děkuji vám za Váš emailík a nedá mne to abych na něj nereagoval.
Krom toho, že jsem plně odkázán na invalidní elektrický vozík, jsem předseda občanského sdružení SVĚT BEZ BARIER , a  touto problematikou cestováním se zabývám už X let. Pokud to jde, tak se snažím stále pohybovat mezi lidmi, nasloluchat jim a hlavně se dívat. No ale více se dozvíte na mých www stránkách.
Snažím se, od cca roku 2004 komunikovat nejen s DPMB, ale ze všemi složkami, které se zabývají touto problematikou na území Jihomoravského kraje. Napřed jsem se o tuto problematiku zajímal jako Franta Fux, no a když jsem neuspěl, tak jsme se svými přáteli založili o.s. A zde níže najdete naši korespondenci mezi DPMB a našim sdružením. Já osobně jsem se spojil nejen s DPMB, ale i s magistrátem a s různými složkami, které váš DPMB uznává /Ligu vozíčkářů a další/ a ani tam jsem neuspěl se svými nápady. No a neb už jsem snad v této věci vystřílel všechny patrony, tak mne snad nic jinšího nezbývá či nezbude, jak toto vše medializovat. 
Samozdřejmě, že budu strašně moc rád, pokud by jste měl zájem se osobně sejít, vše s námi  prodiskutovat a znát Váš názor na to co ne jen mne trápí. 

https://svet-bezbarier.estranky.cz/clanky/zeptali-jsme-se-za-vas/dopravni-informace-jihomoravskeho-kraje/dopravni-informace-dopravni-podnik-mesta-brna.html
Vážím si práce všech, kteří se nám handicapovaným snažíte pomoc. Vážím si lidí, kteří se snaží do problematiky postižených nahlížet. Ale přesto, že si vás moc a moc vážím, tak nemůžete po mne chtít, abych jako vozíčkář jenom mlčel, abych přehlížel kopance, které vaši podřizeni dělají, neboť tito lidičky nikdy neseděli na invalidním vozíčku, neprojeli si město a v dobré víře rozhodují o věcech, které nám vozíčkářům někdy škodí. 

Jak již jsem napsal, budu či budeme strašně moc a moc rádi, pokud Vás tato problematika zajímá, když se projedeme městem a o všech věcech co nás, či Vás trápí pohovoříme.
S pozdravem  

František Fux 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak jsme zahájili korespondenci s DPMB...co říkáte na odpověď? 

 

                                                                        Dopravní podnik města Brna, a.s.
                                                                        Hlinky 151
                                                                                                                                                                                                      
                                                                        656 46 BRNO
 
 
 
Věc: Žádost o zodpovězení níže dotazů
 
                                                                          V Brně dne 11. listopadu 2010
 
 
Vážení ,
 
          naše občanské sdružení Svět bez bariér se zabývá bezplatným poradenstvím osobám se sníženou pohyblivostí, osobám upoutaným na invalidní vozík a všem, kteří přijdou do styku s těmito lidmi (včetně - maminkám s kočárky, starým a méně pohyblivým lidem) v oblasti překonávání bariér jak v oblasti architektonických, tak v dopravě a v komunikativních zvláště při jednání s různými institucemi.
          V rámci této naší činnosti si vám dovolujeme nabídnout bezplatnou spolupráci při řešení problémů v těchto oblastech v rámci odborných konzultací při uvádění těchto služeb do provozu a případného dalšího poradenství v tomto směru.
          Kvitujeme s povděkem mnohá zlepšení dopravy v městě Brně v rámci rozšiřování vozového parku bezbariérovými vozidly, ale pořád přetrvává spoustu jiných problémů v oblasti bezbariérové dopravy, ať už to jsou nástupní ostrůvky, nebo světelné tabule s odjezdy MHD, jejichž funkce je naprosto nedostačující, nedozvíte se zde aktuální informaci třeba o zpoždění spoje, pouze to, co tam kdosi naklapal z jízdních řádů…a už vůbec ne informaci, zda je uvedený spoj garantovaný jako bezbariérový (což je ostatně naprosto běžná informace na světelných tabulích například ve Zlíně nebo Olomouci), jistě, může se zde namítnout, že je tato informace obsažena v tištěném jízdním řádě, ale ruku na srdce, všiml si někdo, že jsou vylepeny v takové výšce, že člověk sedící na vozíku prostě nemá šanci si jej přečíst….?
Zde nám dovolte, abychom vám položili pár otázek, na které bychom velmi rádi znali od vás ne zdvořilostní ale fundovanou odpověď:
·        Kdo zodpovídá za bezpečnost nástupních ostrůvků v městě Brně? (Byli jsme ne jednou svědkem toho, že vozíčkáři mají při výstupu a nástupu do tramvaje na vlakovém nádraží problém, neboť sklon plošiny je natolik velký - čímž neodpovídá platným předpisům, že se převrací a případně i utrpí úraz nebo poškození vozíku, ale nemají jinak na vybranou, buď tyto ostrůvky budou využívat i s tímto rizikem a nebo budou sedět doma a nebudou moc využívat vašich služeb).
·        Kdo zodpovídá za světelné tabule v městě v Brně a kdo dává podklady provozovateli těchto tabulí? (Stará Osada, vlakové nádraží, Chrlice atd.) Podobné tabule mají i v jiných městech naší republiky a fungují zcela jinak a dle našich představ.
·        Lodě na Brněnské přehradě se řadí mezi lodě výletní či přepravní? Dle našich ověřených informací se vozíčkář do výletních lodí nedostane, ale do přepravních ano.
(kategorizace se odvíjí od toho - zda člověk na vozíku může nebo nemůže využívat rozhledu… za což se nepovažuje zaparkování u záchodu nebo pod okýnkem, kterým nemá šanci vyhlížet ven)
 
 
 
           Závěrem doporučujeme shlédnutí našich webových stránek , kde prezentujeme naši práci i naši korespondenci s jednotlivými institucemi (www.svet-bezbarier.estranky.cz).
 
 
Předem moc a moc děkujeme za vaši odbornou odpověď a těšíme se na naši další spolupráci.  
 
 
     
S pozdravem
 
 
 
                                                                                                   Jana BERÁNKOVÁ
                                                                                                   o.s. Svět bez bariér
 

dpmb_1.jpg

 

dpmb_2.jpg

 

dpmb_3.jpg

 

Svět bez bariér o.s. IČ 22862978

628 00 Brno, Mikulovská 9, www.svet-bezbarier.estranky.cz, svetbezbarier@email.cz
 
 
                                                                                                                                                                                                 
                                                                        Dopravní podnik města Brna, a.s.
                                                                                  Ing.Jiří Valníček
                                                                                  Hlinky 151
                                                                      656 46 BRNO
 
 
 
Věc: Odpověď na Váš dopis ze dne 19.11.2010 pod vaší značkou 14632/2010/2010sem vyřizuje ing.Valníček/ 4220
 
                                                                           V Brně dne 23. listopadu 2010
 
 
Vážený pane Ing. Valníčku,
 
          Děkujeme Vám za vaši odpověď na náš dopis. Jsme si velice dobře vědomi toho co pro imobilní dělá město Brno a DPmB a snad i proto si Vaší práce opravdu moc vážíme. Je nám velice dobře známo, kolik tento rok dopravní podnik nakoupil nízkopodlažních vozidel, kolik opravil zastávek a tak bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Jsme si vědomi toho, že nebýt Vás, tak by se mnoho věcí neuskutečnilo.
          Protože však stále hodně věcí přetrvává ( co nám pomůžou nízkopodlažní tramvaje, když nám chybí zastávky na kterých nemohou vozíčkáři nastoupit a vystoupit – např. ve směru od Bystrce od „Vozovny Komín“ až nejbližší „Česká“, co nám pomůžou nízkopodlažní spoje, které na sebe nenavazují a člověk na vozíčku se tak nemůže dostat snadno domů a když ano, tak s různými přestupy a 1 či více hodinovým zpožděním, co nám pomůže, když DPmB nechá vyrobit novou výletní loď LIPSKO za 16 milionů korun a vozíčkář se bez cizí pomoci nedostane ani na loď a už vůbec ne na vrchní palubu a to je nová loď...Vy sám osobně při našem setkání jste tuto chybu přiznal a sliboval jste v tomto směru určitou nápravu....) dovolujeme si Vám opětovně nabídnout bezplatnou spolupráci při řešení problémů v těchto oblastech v rámci odborných konzultací při uvádění těchto služeb do provozu a případného dalšího poradenství v tomto směru.
          Naše sdružení se nezabývá jen problémy občanů města Brna, ale naši klienti jsou z celé republiky (např. z Jihlavy, Kyjova a další) a ti se na nás obrací s různými problémy, které jim vznikají při příjezdu na hlavní nádraží v Brně a nikde na nádraží se nedoví, že zastávka před hlavním nádražím (která je logická, že?) není vhodná pro vozíčkáře a že si musí hledat zastávku na Nových Sadech a s dalšími problémy vznikajícími při využívání služeb dopravního podniku (jestlipak se k Vám dostala informace o trapasu v době konání Rehaprotexu, kdy si museli vozíčkáři z Prahy u nádraží přivolat auto z výstaviště, protože třem tramvajím po sobě „nefungovala“ plošina...?)
 
            A co se týče KORDIS JMK, spol. s r.o. - pokud sledujete naše www stránky, tak se na nich dozvíte, že se snažíme s KORDISem komunikovat a nejen o světelných tabulích, ale že jsme zatím nijak neuspěli, snažíme se tedy komunikovat s jeho zřizovateli (51% Krajský úřad jihomoravského kraje a z 49% magistrát města Brna). 
          Jak jsme již napsali, jsme přesvědčeni že pro imobilní toho děláte hodně, ale přesto máme pocit, že v některých směrech by možná šlo dělat více (jsme přesvědčeni, že zvednutí nástupních ostrůvků cca o 8 – 15 cm u nádraží by nebylo zas tak finančně náročné a pokud Vám můžeme pomoci , prosím, napište nám jak, asi by nebylo dobré tlačit na tento problém přes sdělovací prostředky....). Prostě smířit se s termínem „že to nejde“ se my někteří nedokážeme.
           
 
 
 
           Závěrem doporučujeme shlédnutí našich webových stránek , kde prezentujeme naši práci i naši korespondenci s jednotlivými institucemi (www.svet-bezbarier.estranky.cz).
 
 
Předem děkujeme za Vaši odbornou odpověď a těšíme se na naši další spolupráci.  
 
 
     
S pozdravem
 
 
 
 
 
                                                                                                    František Fux
                                                                                     předseda o.s. Svět bez bariér
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vyřizuje: Jana Beránková
email: svetbezbarier@email.cz
 
 
Další dotaz se týkal konkrétního spoje trolejbusu 27....
 
                                                Dopravní podnik města Brna, a.s.                                                                        
                                                Hlinky 151                                                                                                                                                                      
                                                                                                                                                                           
                                                656 46 BRNO
 
 
 
 
 
 
V Brně dne 29.12.2010
 
 
Dobrý den,
 
          Žádáme vysvětlení, proč jsou na lince 27 Vinohrady, Pálavské náměstí – Stará Osada, kde, díky Domům s pečovatelskou službou, bydlí tolik imobilních osob, zařazované nízkopodlažní vozy, které nedisponují plošinou a jsou tedy naprosto nevhodné pro přepravu osob na elektrickém invalidním vozíku. Potom je označení garantovaného spoje zavádějící, zvláště pokud chcete cestovat kolem 9 hodiny ranní na Starou Osadu a nemáte jistotu, že uvedené spojení je taky vhodné pro elektrický vozík, což zvláště v tomto počasí je velmi nepříjemné. A obzvlášť, když v tomto časovém úseku (9,00-10,00) jede spoj pouze jediný a další zase až za 40 minut. (Což se nám stalo 21.12.).
A když je v tomto časovém úseku pro vozíčkáře vůbec problematické dostat se na Starou Osadu, protože jsou nízkopodlažní spoje velmi řídké a případné další řešení z hlediska vzdálenosti nástupní zastávky (v případě použití 78) poněkud neoperativní. A v případě použití speciálního spoje časově neekonomické.
 
 
 
 
               Děkujeme za řešení.
 
 
 
 
 
                                                                                                   František FUX
                                                                                                 předseda sdružení
                                                                                                o.s. Svět bez bariér
  
 
 
Na vědomí: starosta PhDr. Jiří Čejka
 
 
Vyřizuje: Jana Beránková
email: svetbezbarier@email.cz

A odpověď.... slibuje zlepšení, tak uvidíme

dpmb-27.jpg

 

 

 

 

 

 

 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář